9740. Bauch Grafa Jan
Portrét Konstantina Karenina
olej, plátno, rozměr 47 x 63 cm, nesignováno. Původní dobová adjustace.
Světový operní tenorista Konstantin Karenin (1897-1966), ruský aristokrat narozený v Kyjevě, emigrant z roku 1917, jediný žák věhlasného pěvce Fjodora Šaljapina. V Čechách hostoval od konce třicátých let, poté se zde usadil a později vyučoval na Pražské konzervatoři. Jako pedagog vychoval řadu významných operních pěvců, ale byl i profesorem Karla Gotta, který na něj vzpomínal po celou svou pěveckou kariéru.
3 000 Kč
3 000 Kč
Konec: 13.02.2024 20:02:00