• 638351405440962940_Laluha2.jpg

Laluha Milan

*11. 11. 1930 +10. 11. 2013

Z kostela

ID Aukce: 9992
90. léta, olej na sololitu, 25x30, signováno vpravo dole "M.Laluha", k dílu je znalecký posudek soudního znalce s kulatou razítkem
Vyvolávací cena:

5 000 Kč

19 000 Kč

Slovenský malíř a grafik. V letech 1950 - 1955 studoval na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě (prof. Fulla, prof. Smeták, prof. Hoffstädter a prof. Milly). Patřil k prvním absolventům Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě, které spojovalo úsilí upřímně přetlumočit skutečnost. V roce 1957 byl zakládajícím členem Skupiny Mikuláše Galandy, jejíž činnost byla ukončena v roce 1968. Zúčastnil se všech skupinových výstav Galandovci. V roce 1972 byl vyloučen ze Slovenského svazu výtvarných umělců, což znamenalo "tichý" zákaz veřejných výstav, reprodukování a nakupování jeho děl veřejnými galeriemi. Tento zákaz však nikdy nebyl striktně dodržován. V letech 1955 - 1958 žil v Dolní Mičiné, kterou po celý život dlouhodobě navštěvoval a výtvarně zobrazoval, v letech 1958 - 1963 se usadil v Martině, od roku 1963 žil a tvořil v Bratislavě.

Konec: 17.03.2024 18:17:02

1 000 Kč

Účastníků: 6
Příhozů: 20

BHU27551 1900017.03.2024 18:15:02
HHA30139 1800017.03.2024 18:14:55
BHU27551 1700017.03.2024 18:13:01
HHA30139 1600017.03.2024 18:12:59
BHU27551 1500017.03.2024 18:09:09
HHA30139 1400017.03.2024 18:09:02
BHU27551 1300017.03.2024 18:02:45
OTD80313 1200017.03.2024 18:02:43
BHU27551 1100017.03.2024 18:00:24
VFM95524 1000017.03.2024 17:43:44
OTD80313 950017.03.2024 17:43:39
VFM95524 900017.03.2024 17:33:28
BHU27551 850017.03.2024 17:33:26
VFM95524 800017.03.2024 17:31:39
VFM95524 750017.03.2024 17:25:13
BHU27551 700017.03.2024 17:25:05
VFM95524 650013.03.2024 18:22:16
WQS78764 600013.03.2024 12:19:34
HYU89483 550013.03.2024 11:17:25
HHA30139 500011.03.2024 13:58:55