• 637486525608167281_603BBED4-9FD7-45EC-B1E0-FA39EC434F26.jpeg
  • 637486525622854821_4444CAD9-4218-49CF-A0BC-97CCF368460C.jpeg
  • 637486525627855281_F18194AD-E206-408F-8439-1D44868A4784.jpeg

Jágr Bohuš

*3. 7. 1907 +

Náplavka

ID Aukce: 9884
Grafika - ručně kolorovaný lept, rozměr 21,5 x 29 cm, nerámováno, volný list, signováno vpravo dole.
Vyvolávací cena:

500 Kč

700 Kč

akademický malíř a grafik, Brno - Líšeň. Malíř a grafik. Vyučil se řezbářství a dalších několik let se tomuto oboru věnoval. 1927 několik měsíců studoval v Paříži. Od 1929 se vzdělával soukromě v kresbě a grafice u F. Podešvy, studoval na SUPŠ u P. Dillingera. V grafice se soustředil na dřevoryt, přednášel o vzniku a vývoji dřevorytu. Svými díly je zastoupen v Národní galerii v Praze, Galerii Muzea města Brna a dalších.

Konec: 14.02.2024 19:21:00

200 Kč

REY67673 70007.02.2024 12:18:38