• 638345360684237611_20231102_153154.jpg
  • 638345360686893243_20231102_153200.jpg
  • 638345360689392666_20231102_153207.jpg

Koudelka Josef (Joža)

*4. 2. 1877 + 1960

Rybáři

ID Aukce: 9743
olej, lepenka, 50x60cm, signováno vpravo dole, rámováno.
Vyvolávací cena:

5 000 Kč

5 000 Kč

Byl žákem pražské akademie u prof. Sequense, Pirnera, Brožíka a Schwaigera. Věnoval se portrétování. Pečlivě studoval moravské Slovácko, odkud je řada podobizen a mnoho studií různých slovenských typů. Byl na studijní m pobytu v Lublani a v Itálii. Po návratu pracoval převážně na Horňácku spolu Františkem Úprkou. Byl členem SVU Mánes, účastnil se mnoha výstav. Vedle Úprky a Frolky patří k předním foklórním malířům.

Konec: 13.02.2024 20:05:00

500 Kč

TIX56851 500008.02.2024 13:23:57