• 638351354723461143_IMG_4547.jpeg
  • 638601884598132281.jpg

Kulhánek Oldřich

*26.2. 1940 +28.1.2013

Politik

ID Aukce: 10883
litoofset, rozměr 28 x 38 cm, signováno v tisku, nerámováno volný list. Číslováno 4/75.
Vyvolávací cena:

2 000 Kč

2 000 Kč

Studoval na SOŠV v Praze a u prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze. V roce 1971 byl zatčen a uvězněn za hanobení představitelů spřátelených socialistických států. V 80. letech vytvořil litografie, které byly inspirovány lidskou tváří a lidskýma rukama, dílem Georgie Orwella, dále to byly Klauniáda přiblblíků, Velká žranice, Úspěšné prase aj. Na počátku 90. let se rozdíl mezi volnou a užitou grafikou v jeho tvorbě stíral. Navrhl české bankovky a také cyklus Bláznivé peníze (Tunný Money), kde uplatňuje smysl pro humor.

Konec: 17.11.2024 20:04:00

200 Kč