• 638339340000846583_IMG_9468.jpeg

Rodin Auguste

*1840 +1917

Akt

ID Aukce: 10876
Litoofset, 42x32cm, rámováno s paspartou.
Vyvolávací cena:

2 500 Kč

2 500 Kč

Auguste Rodin, celým jménem François Auguste René Rodin (12. listopadu 1840 Paříž – 17. listopadu 1917 Meudon), byl jedním z největších sochařů 19. století, ústředním představitelem směru Beaux-arts. Vycházel ze studia antiky, gotiky, renesance a orientálního umění. Za základ své umělecké činnosti pokládal přírodu, z níž vycházel a zůstal jí věrný až do smrti. Lidské tělo bylo pro něj nejvhodnějším prostředkem, kterým je možné vyjádřit každý duševní stav. Rodinem začíná éra moderního sochařství. (zdroj: wiki)

Konec: 20.10.2024 20:39:00

200 Kč