• 638023115734811464_20221025_152031.jpg
  • 638023115984282769_20221025_152127.jpg
  • 638023115990376824_20221025_152146.jpg
  • 638023116001158251_20221025_152051.jpg

Šimůnek Karel

*31. 8. 1869 +19. 7. 1942

Krojačka

ID Aukce: 10870
Akvarel, rozměr ve výřezu 35 x 24 cm, rámováno a zaskleno s paspartou, signováno vpravo dole K. Šimůnek, nedatováno.
Vyvolávací cena:

3 000 Kč

3 000 Kč

Malíř ilustrátor – akvarelista. Byl žákem pražské akademie u prof. Brožíka a Pirnera. Vynikl jako tvůrce plakátů a scénárista Národního divadla. Pět let řídil Topičův salon, byl ilustrátorem a akvarelistou Maroldova typu, kterému se svým mistrovstvím v akvarelu vyrovnal.

Konec: 20.10.2024 20:33:00

200 Kč