• 638143151279236020_D2DDCE8D-0958-41BA-9268-6446E0297C8E.jpeg
  • 638143151286423572_564D8BF0-16F7-4443-BA6E-71E777DD388D.jpeg
  • 638143151287830149_4B1FA1ED-2AA8-405D-94B5-D9BB1643CAC5.jpeg
  • 638143151298767346_218AA685-76D9-4A21-8350-C3A2743F6B58.jpeg

Roškotová Anna

*9.2. 1883 +5.9.1967

Žižkovské domy

ID Aukce: 10867
akvarel na kartonu, rozměr ve výřezu 22 x 38 cm, signováno vlevo dole, rámováno a zaskleno s paspartou
Vyvolávací cena:

3 000 Kč

3 000 Kč

Byla žákyní V. Jansy a A. Hölzla. Podnikla studijní cestu do Itálie (Benátky, Verona, Milano), Francie, Německa, Belgie, Švýcarska a Holandska. Tvořila pražské i cizí pohledy, dovedně malovala zvířata. Od založení Kruhu výtvarných umělkyň se účastnila jejich výstav v Praze i na venkově. Vystavoval i ve Vídni a Benátkách. Významnou část její tvorby tvořily obrazy architektonické, městské veduty a uliční i chrámové interiéry. (Tomanův slovník)

Konec: 20.10.2024 20:30:00

200 Kč