• 637842390864053668_B219CCD8-37AC-4E91-B9B6-CB047BBF44A0.jpeg
  • 637842390877803788_0E5EDCAE-F9A5-4810-BDA5-5C0F0BCA1AE7.jpeg
  • 637842390884054020_EF544F3E-48E3-48CB-B04E-6F47B592AC51.jpeg
  • 637842390884835307_957B509F-1DFB-49CB-8E45-85EBCC99D7FD.jpeg

Hajduček Adolf

*14.8.1911 +2.6.1971

Léto v Beskydech

ID Aukce: 10364
Olej na lepence
signováno vlevo dole
rozměr ve výřezu 25 x 34 cm, celkový rozměr 48 x 56 cm
rámováno, pasparta

ODHADNÍ CENA: 2.000 - 3.000 Kč
Vyvolávací cena:

1 000 Kč

1 800 Kč

Adolf Hajduček * 14. 8. 1911, Ostrava (Ostrava-město), Česká republika (Czech Republic) † 2. 6. 1971, Frýdlant nad Ostravicí (Frýdek-Místek), Česká republika (Czech Republic) malíř . Věnoval se krajinomalbě, zátiší a portrétu. Do roku 1956 se námětově zabývá prostředím ostravských hornických kolonii a průmyslových oblastí. Od roku 1956 žil a tvořil ve Frýdlantu nad Orlicí a zabývá se zejména krajinomalbou. Hlavním motivem tvorby Adolfa Hajdučka jsou Beskydy, proto je nazýván malířem Beskyd. Vystavoval v letech 1945-1957 v Ostravě a od roku 1957 ve Frýdlantu nad Orlicí. Má naprosto typický pastózní styl malby, kterou nanášel na podklad špachtlí.

Konec: 19.05.2024 18:30:00

200 Kč

Příhozů: 5

EMT91292 180019.05.2024 17:40:37
YZX83238 160019.05.2024 17:40:27
EMT91292 140019.05.2024 17:40:27
YZX83238 120019.05.2024 17:40:17
EMT91292 100019.05.2024 11:14:47