• 638198390169736840_IMG_6250.jpeg
  • 638198390177705951_IMG_6251.jpeg
  • 638198390179581052_IMG_6252.jpeg
  • 638198390189580976_IMG_6248.jpeg
  • 638198390199580911_IMG_6246.jpeg
  • 638198390207550345_IMG_6245.jpeg

Foltýn František

*9. 6. 1891 +8. 6. 1976

Portrét dívky

ID Aukce: 10343
olej na kartonu, 41x29 cm, signováno vpravo dole Foltýn 36, rám, pasparta, zaskleno. Písemná expertiza prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.
Vyvolávací cena:

20 000 Kč

32 000 Kč

Vyučil se malířství porcelánu, poté studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové, ale studia nedokončil a bojoval v první světové válce, po ní se dostal na Slovensko a v jeho díle se objevovaly rysy expresionismu a kubismu, v roce 1922 spoluzakládal brněnskou odnož Skupinu výtvarných umělců a od roku 1924 působil ve Francii, kde byl členem skupiny Cercle et Carré a Abstraction-Création. V roce 1934 se vrátil do Československa a usadil se v Brně. V době působení v Československu se opět vrátil k realistickému vyjádření krajiny a poté se již jen přechodně, zejména v 60. letech, vyjadřoval abstraktně.

Konec: 19.05.2024 18:10:00

1 000 Kč

Příhozů: 13

WFQ79529 3200019.05.2024 16:51:38
AGB34008 3100019.05.2024 16:51:28
WFQ79529 3000019.05.2024 16:51:28
AGB34008 2900019.05.2024 16:51:17
WFQ79529 2800019.05.2024 16:51:17
AGB34008 2700019.05.2024 16:51:07
WFQ79529 2600019.05.2024 16:51:07
AGB34008 2500019.05.2024 16:50:57
WFQ79529 2400019.05.2024 16:50:57
AGB34008 2300019.05.2024 16:50:47
WFQ79529 2200019.05.2024 16:50:47
AGB34008 2100019.05.2024 16:50:36
WFQ79529 2000019.05.2024 7:01:34