• 638339340226106366_IMG_9469.jpeg

Dalí Salvador

*11. 5. 1904 +23. 1. 1989

ID Aukce: 10295
Litografie, 65 x 50cm, signováno, číslováno, rámováno s paspartou.
Vyvolávací cena:

5 000 Kč

5 000 Kč

V roce 1922 Dalí odešel do Madridu, kde studoval na Škole umění San Fernando. V této době experimentoval s uměním kubismu a dadaismu, jehož jemná poetika ho zajímala celý jeho život. Na škole San Fernando se Dalí seznámil s Luisem Bunuelem a básníkem Federicem Garcíou Lorcou. Dalí nikdy tuto uměleckou školu nedokončil, neboť byl krátce před svými závěrečnými zkouškami vyhozen, protože prohlásil, že nikdo z jeho profesorů není dostatečně kompetentní k tomu, aby ho zkoušel.

Konec: 21.04.2024 19:02:00

500 Kč

GHD44571 500005.04.2024 18:09:35