• 637902128709462752_90F465E9-BF66-4387-A0D7-BF4D3309EC94.jpeg
  • 637902128711650217_C1E4D7EF-D812-4F0C-BC58-15F3396981E7.jpeg
  • 637902128714619326_96C6A1D6-EBD4-45A0-AF78-96C9636B02EE.jpeg
  • 637902128725087858_152C7AE5-A819-40F1-A0CE-B107529F732A.jpeg
  • 637902128732119163_FDF58047-89D1-49C9-8C26-3E0E59B9C3DE.jpeg

Dalí Salvador

*11. 5. 1904 +23. 1. 1989

Velký masturbátor

ID Aukce: 10168
Litografie, signováno vpravo dole, nerámováno, volný list, rozměr listu 50 x 66 cm, číslováno 55/2000.
Vyvolávací cena:

2 000 Kč

2 000 Kč

V roce 1922 Dalí odešel do Madridu, kde studoval na Škole umění San Fernando. V této době experimentoval s uměním kubismu a dadaismu, jehož jemná poetika ho zajímala celý jeho život. Na škole San Fernando se Dalí seznámil s Luisem Bunuelem a básníkem Federicem Garcíou Lorcou. Dalí nikdy tuto uměleckou školu nedokončil, neboť byl krátce před svými závěrečnými zkouškami vyhozen, protože prohlásil, že nikdo z jeho profesorů není dostatečně kompetentní k tomu, aby ho zkoušel.

Konec: 21.04.2024 20:37:00

200 Kč

ERG00461 200018.04.2024 19:47:01